Българският шампион Лудогорец надви чешкият първенец Виктория Пилзен и се класира за групите в Шампионската лига.

Отборът на Георги Дерменджиев се класира, след равенство  ( 2 – 2 ) като гост на Виктория Пилзен.

Краен резултат 2 – 3 в полза на орлите.

Първото попадение във вратата на Лудогорец реализира Дюриш в 7-ата минута, след като засече центриране от корнер. В 17-ата минута българският шампион изравни. Джонатан Кафу изведе Вирджил Мисиджан на голова позиция, който с плътен изстрел опъна мрежата.

В 63-ата минута Виктория поведе с 2:1, след като Хейда се разписа с глава. Натанаел не се намеси добре и играчът на домакините опъна отблизо мрежата.

В последната минута на продълженията Лудогорец изравни с прекрасен гол на Клаудиу Кашеру.

Невероятната игра отново показа Владислав Стоянов, който успя да спаси много опасни ситуации.

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН): 1. Козачик, 2. Хейда, 3. Матею, 4. Хубник, 7. Хорава, 8. Лимберски, 10. Копич, 11. Петржела, 12. Дуриш, 23. Бакош, 25. Хромада

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев, Моци, Паломино, Натанаел, Дяков 80-(Кампаняро), Лукас Саша, Мисиджан (76-Кешеру), Марселиньо, Вандерсон (85-Пластун), Кафу

След тази победа на Лудогорец, клубът ще инкасира приходи 15 милиона евро, които могат да нараснат при спечелване на точки в групата.

Жребият за групите в ШЛ е в четвъртък от 19 ч.