Тази вечер Лудогорец се изправи срещу Виктория Пилзен в плейоф за влизане в Шампионска лига и надви  чешкия отбор с резултат 2:0 за нашия отбор.

Козмин Моци откри резултата от дузпа в полза на Лудогорец в 51-ата минута, след като Кафу беше фаулиран от Хубник в наказателното поле на Виктория.

В 64-ата минута Вирджил Мисиджан покачи на 2:0.
В началните минути на двубоя Лудогорец тръгна добре и атакуващо към вратата на Виктория. Вандерсон, Кафу и Марселиньо тормозеха отбраната на чешкия тим, но там отбраната на гостите се справяше с положенията.

В 8-ата минута Козачик изпревари Марселиньо към когото беше отправена добра топка. Вандерсон пропусна една от най-добрите ситуации в мача, след като се засуети и топката му беше блокирана в 22-ата минута.

В 29-ата минута Хубник успя да се справи с поредната опасна атака за Лудогорец по посока вратата на Виктория. Малко по-късно след центриране топката се удари в крака на Бакош и се насочи към ъгъла на вратата на Стоянов, но той беше на мястото си и улови.

До почивката Марселиньо пробва мерника си, но не сполучи, а опитите и на гостите да атакуват завършваха без успех.

Лудогорец вече има минимум гарантирано участие в групите на Лига Европа, но тези в Шампионската лига са голямата цел и най-сладката награда.

Тази година Лудогорец вече победи веднъж чешкия противник, в оспорвана контрола, но сега ще трябва два пъти да излезе отгоре в битката с Виктория Пилзен.

Виктория отстрани азерския Карабах, с гол на чужд терен, за да стигне до този плейоф, а у дома записа две победи от старта на първенството.

Лудогорец има предимството с повечето официални срещи зад гърба си дотук – два кръга квалификации и два мача в Първа лига.

Разградчани отстраниха Младост Подгорица и Цървена звезда до плейофа.